infrastructuur infrasite algemeen
Cao bouw en infra

FNV roept medewerkers op tot actie vanwege ‘stroeve’ onderhandelingen

Mikita Yo via Unsplash

De FNV roept medewerkers in de bouw en infra op tot acties in Amsterdam, Rotterdam en Loppersum. Volgens de vakbond verlopen de cao-onderhandelingen met de werkgeversorganisaties “zeer stroef”. Om een “signaal” te geven worden er volgende week drie bijeenkomsten georganiseerd, zegt de vakbond op donderdag in een persbericht.

De vakbonden en werkgeversorganisaties hebben tot nu toe drie keer met elkaar aan tafel gezeten om te onderhandelen voor een nieuwe cao. “Met name op het gebied van de inflatiecorrectie verlopen de gesprekken zeer stroef”, aldus de FNV. “De werkgevers stellen ‘dat ze dit nooit gaan afspreken’ en dat ‘het totaal van de vakbondsvoorstellen onacceptabel’ voor ze is. Daarom gaan we volgende week van start met een drietal ludieke acties om zo de onderhandelingen weer vlot te trekken.”

Acties in Amsterdam, Rotterdam en Loppersum

De vakbond roept leden op om op de bijeenkomsten aanwezig te zijn. De eerste vindt plaats op maandag 6 november van 12:00 tot 14:00 bij de IJburglaan in Amsterdam. De tweede op woensdag 8 november van 12:00 tot 13:00 bij het Kerkpad in Loppersum. Tot slot vindt de derde actie plaats op donderdag 9 november van 12:00 tot 13:30 bij de Brede Hilledijk in Rotterdam.

“We hopen echt dat de werkgevers dit signaal ter harte gaan nemen, want anders gaan we er zo niet uitkomen met elkaar”, zegt actiecoördinator Peter van der Put van FNV Bouwen & Wonen. “Onze leden, zowel uitvoerend technisch administratief- als bouwplaatspersoneel, hebben een forse salarisstijging nodig om alleen al de torenhoge inflatie in 2022 te compenseren. Dat heeft een fors gat geslagen in hun koopkracht. De werkgevers blijven echter halsstarrig hun kop in het zand steken.”

Werkgevers reageren

Bouwend Nederland, een van de werkgeversorganisaties die namens werkgevers aan de cao-onderhandelingstafel zit, heeft inmiddels op de bekendmaking van de bijeenkomsten gereageerd. “Werkgevers in de bouw en infra volgen de ‘ludieke acties’ van de FNV met belangstelling”, zegt de organisatie op vrijdag in een reactie op zijn website.

Bouwend Nederland geeft verder aan dat de lopende onderhandelingen met de vakbonden doorgaan zoals gepland. De eerstvolgende gesprekken vinden op 16 november plaats, aldus de werkgeversorganisatie.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Profiteer nu van de introductieaanbieding voor € 10,- per maand.

Bekijk de aanbieding

Auteur: Geert van der Klugt

Journalist en redacteur voor Infrasite.

FNV roept medewerkers op tot actie vanwege ‘stroeve’ onderhandelingen | Infrasite
infrastructuur infrasite algemeen
Cao bouw en infra

FNV roept medewerkers op tot actie vanwege ‘stroeve’ onderhandelingen

Mikita Yo via Unsplash

De FNV roept medewerkers in de bouw en infra op tot acties in Amsterdam, Rotterdam en Loppersum. Volgens de vakbond verlopen de cao-onderhandelingen met de werkgeversorganisaties “zeer stroef”. Om een “signaal” te geven worden er volgende week drie bijeenkomsten georganiseerd, zegt de vakbond op donderdag in een persbericht.

De vakbonden en werkgeversorganisaties hebben tot nu toe drie keer met elkaar aan tafel gezeten om te onderhandelen voor een nieuwe cao. “Met name op het gebied van de inflatiecorrectie verlopen de gesprekken zeer stroef”, aldus de FNV. “De werkgevers stellen ‘dat ze dit nooit gaan afspreken’ en dat ‘het totaal van de vakbondsvoorstellen onacceptabel’ voor ze is. Daarom gaan we volgende week van start met een drietal ludieke acties om zo de onderhandelingen weer vlot te trekken.”

Acties in Amsterdam, Rotterdam en Loppersum

De vakbond roept leden op om op de bijeenkomsten aanwezig te zijn. De eerste vindt plaats op maandag 6 november van 12:00 tot 14:00 bij de IJburglaan in Amsterdam. De tweede op woensdag 8 november van 12:00 tot 13:00 bij het Kerkpad in Loppersum. Tot slot vindt de derde actie plaats op donderdag 9 november van 12:00 tot 13:30 bij de Brede Hilledijk in Rotterdam.

“We hopen echt dat de werkgevers dit signaal ter harte gaan nemen, want anders gaan we er zo niet uitkomen met elkaar”, zegt actiecoördinator Peter van der Put van FNV Bouwen & Wonen. “Onze leden, zowel uitvoerend technisch administratief- als bouwplaatspersoneel, hebben een forse salarisstijging nodig om alleen al de torenhoge inflatie in 2022 te compenseren. Dat heeft een fors gat geslagen in hun koopkracht. De werkgevers blijven echter halsstarrig hun kop in het zand steken.”

Werkgevers reageren

Bouwend Nederland, een van de werkgeversorganisaties die namens werkgevers aan de cao-onderhandelingstafel zit, heeft inmiddels op de bekendmaking van de bijeenkomsten gereageerd. “Werkgevers in de bouw en infra volgen de ‘ludieke acties’ van de FNV met belangstelling”, zegt de organisatie op vrijdag in een reactie op zijn website.

Bouwend Nederland geeft verder aan dat de lopende onderhandelingen met de vakbonden doorgaan zoals gepland. De eerstvolgende gesprekken vinden op 16 november plaats, aldus de werkgeversorganisatie.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Neem nu een Infrasite Premium abonnement voor € 12,- per maand.

ABONNEREn

Auteur: Geert van der Klugt

Journalist en redacteur voor Infrasite.