Add to Google

Zoeken
 

Infrasite Bedrijvengids


Beursspecials
Infrasite Beursspecial Intertraffic Amsterdam 2010
Verkeer en Mobiliteit 2010


Infrasite Specials
Advies & Consultancy
Automatisering / CAD / Software
Bruggen & Tunnels
Civiele Engineering
Duurzaamheid/MVO/CO2
Energie
Financiering & Aanbesteden
Geluid
Kabels & Leidingen
Mobiliteit
Openbaar Vervoer
Openbare Ruimte
Parkeren
Personeel & Carrière
Prinsjesdag
Projecten & Projectmanagement
Rail
Risicomanagement
Signaling / ERTMS
Training & Opleiding
Veiligheid
Verkeer
Waterbouw & Delta's
Wegen
Jaarplanning


Inhoud
Home
Infrasite Aanbestedingen
Infrasite Articles
Infrasite Bedrijvengids
Infrasite Catalogue
Infrasite Competence
Infrasite Documents
Infrasite Events
Infrasite Innovatie
Infrasite Jobs
Infrasite Mobile
Infrasite Nieuws
Infrasite Nieuwsbrief
Infrasite Products
Infrasite Projecten
Infrasite Specials
Infrasite Training
Infrasite Weblogs
Infrasite Zoeken


Adverteren
Adverteren op Infrasite
Free Trial InfraTenders


Andere uitgaven
Infrasite.net
InfraTenders.net
InfraWeblogs.nl
InfraWeblogs.com


Infrasite is hét vakmedium over alle modaliteiten, infrastructuur, projecten, wegenbouw, railbouw, waterbouw, verkeer, energie, pijpleidingen, veiligheid, intermodaliteit, multimodaliteit en mobiliteit.

© Infrasite 2002 - 2010
Infrasite Nieuws
Bron: Europese Commissie
Datum: 05-02-2010
Commissie keurt overname van E.ON's transportnetbeheerder door TenneT goed
De Europese Commissie heeft in het kader van de EU-concentratieverordening groen licht gegeven voor de geplande overname van Transpower Stromübertragungs GmbH (TPS) uit Duitsland, een 100%-dochter van E.ON, uit Nederland. TPS is een van de vier transportnetbeheerders voor elektriciteit in Duitsland. TenneT is de enige transportnetbeheerder in Nederland. Na de transactie te hebben onderzocht, heeft de Commissie geconcludeerd dat deze de daadwerkelijke mededinging in de Europese Economische Ruimte (EER), of een wezenlijk deel daarvan, niet op significante wijze zou belemmeren.

TenneT beheert het Nederlandse nationale hoogspanningsnet. TPS beheert hoogspanningslijnen en de daarbij horende transformatorstations in Duitsland.

De Commissie heeft de effecten van de geplande transactie op de mededinging onderzocht, met name de horizontale overlapping tussen TenneT en TPS met betrekking tot het grensoverschrijdende transport van elektriciteit via koppellijnen.

Uit het onderzoek van de Commissie is gebleken dat de geplande concentratie de mededingingsvoorwaarden op de betrokken markten niet ongunstig zou beïnvloeden. TenneT is een volledig ontvlochten transportnetbeheerder, en heeft dan ook geen prikkel om capaciteit toe te wijzen op een manier die discrimineert ten gunste van een andere marktdeelnemer.

De geplande transactie is een gevolg van de toezegging die E.ON aan de Commissie heeft gedaan, om haar transportnet af te scheiden en vervolgens te verkopen, in overeenstemming met een beschikking van de Commissie van 26 november 2008 op grond van de EU-voorschriften die het misbruik van een machtspositie verbieden (toen artikel 82 van het EG-Verdrag, thans artikel 102 van het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie – VWEU, zie IP/08/1774 ), met de bedoeling de Duitse elektriciteitsmarkt open te stellen voor concurrentie.

Meer informatie over deze zaak is beschikbaar op de volgende websites: http://ec.europa.eu/competition/mergers/cases/index/m114.html#m_5707
 Laatste Nieuws
 Meest Gelezen Vandaag

Meer nieuws
Aanmelden Nieuwsbrief

Meer nieuws
Aanmelden Nieuwsbrief
 Laatste Nieuws

Meer nieuws
Aanmelden Nieuwsbrief
 Gerelateerde Documenten

Documenten toevoegen?
Meer documenten!
 Gerelateerd Event

Events toevoegen?
Infrasite Events!
 Gerelateerde Training

Events toevoegen?
Infrasite Training!
 Gerelateerd Nieuws

Meer nieuws
Gericht nieuws
 Meest Gelezen Deze Week

Meer nieuws
 Bron Nieuws
Bron: Europese Commissie

Meer nieuws over deze bron
Meer algemeen nieuws
 Gerelateerde Artikelen

Meer artikelen

Adverteerders